Current time in Vietnam:
Czech

Vietnamská víza pro Čechy

Občané České republiky jsou povinni mít ke vstupu do Vietnamu vízum.

Jak získat vietnamské vízum v České republice?

V současnosti existují 3 možnosti jak získat vietnamské vízum přímo z České republiky. Občané České republiky a občané jiných zemí, kteří se v České republice zdržují, se mohou k získání vietnamského víza řídit níže popsanými instrukcemi.

  1. možnost: Zažádat o vietnamské Elektronické vízum

V lednu 2017 vietnamská vláda oficiálně odstartovala možnost podat žádost o Elektronické vízum na stránkách http://evisa.immigration.gov.vn, v současnosti mohou na tomto oficiálním vládním webu žádat o Elektronická víza občané 80 zemí, včetně České republiky.

Elektronická víza jsou jednovstupová s platností 30 dní, v případě že chcete Vietnam navštívit na více jak 30 dní nebo potřebujete vícevstupové vízum, zvolte prosím 2. nebo 3. vízovou možnost.

Občany jiných zemí, kteří se zdržují na území České republiky, prosíme aby se nejdříve podívali do sekce “Kdo je oprávněný získat vietnamské Elektronické vízum?”, kde si ověříte, zda občané vaší země mohou získat vietnamská Elektronická víza či nikoliv.

  1. Možnost: Zažádejte o vízum na vietnamské ambasádě nebo konzulátu v České republice

Níže najdete adresu a kontaktní informace vietnamské ambasády v České republice v Praze [Prague], kde můžete žádat o víza.

  • Adresa : Plzeňská 214, Praha 5, 150 00 – Česká republika
  • Telefon : (420) 257 211 540 – Konzulární oddělení: 224 922 074
  • Fax : (420) 257 211 792 – Konzulární oddělení: 224 916 488
  • Email : dsqvietnamcz@yahoo.com
  • Web : https://vnembassy-praha.mofa.gov.vn/
  1. Možnost: Zažádejte si online o “Vízum po příletu”.

Na rozdíl od “víz po příletu” do některých jiných zemí, k získání vietnamského “Víza po příletu” musí držitelé českých pasů před cestou nejdříve požádat Vietnamský imigrační úřad o tzv. vízový potvrzovací dopis (visa approval letter), na jehož základě pak v cílové destinaci na letišti ve Vietnamu obdrží do pasu své vízum. Existuje řada cestovních kanceláří a webů, které vám mohou se zařízením tohoto potvrzovacího dopisu pomoci. Naše společnost vám potvrzovací dopis může zajistit.

“Víza po příletu” opravňují ke vstupu do Vietnamu pouze návštěvníky, kteří do země cestují letecky. Zažádat o toto vízum online prostřednictvím cestovní kanceláře je rychlé, snadné a nevyžaduje vaši fyzickou účast a návštěvu ambasády.

YOU MIGHT BE INTERESTED
Visit this link on mobile
Only from 6 USD/pp
Risky Free:
We charge service fee when your visa application is processed successfully.
Hassle-Free:
No passport send-off. No embassy queuing.
Fast:
Within 48 hours processing time.
Accessible:
100% online. Send and receive by email.
APPLY FOR VISA ON ARRIVAL VIETNAM
VietnamImmigration.com is a commercial website providing service for visa Vietnam and charge service fee. We are neither government website nor affiliated with embassy therefore our fee is higher than official fee from government.