Current time in Vietnam:
Slovak

Kto potrebuje víza do Vietnamu?

Iba občania vybraných krajín môžu navštíviť Vietnam bez vstupných víz. Väčšina obyvateľov krajín, ktoré sú členmi organizácie ASEAN nepotrebuje pre návštevu do 30 dní víza. Občania krajín Kórea, Japonsko, Nórsko, Dánsko, Fínsko, Švédsko, Fínsko a Rusko nepotrebujú víza, ak ich návšteva Vietnamu netrvá dlhšie ako 15 dní. Občania všetkých ostatných krajín musia pred vstupom do Vietnamu získať víza (vietnamské víza pred odchodom vydávajú vietnamské ambasády a konzuláty) alebo schvaľovací list pre vietnamské víza (víza vydané po príchode na vietnamské medzinárodné letisko), ktorý sa dodáva pred príchodom do Vietnamu.

Nasledujúce krajiny sú výnimkami pre udelenie víz:

– Thajsko, Filipíny, Malajzia, Singapur, Indonézia, Myanmar, Kambodža, Brunei a Laos. Majitelia pasov týchto krajín nepotrebujú pre cestovanie do Vietnamu víza, ak ich pobyt nepresiahne 30 dní.

– Japonsko, Južná Kórea, Švédsko, Nórsko, Dánsko, Fínsko a Rusko. Majitelia pasov týchto krajín nepotrebujú pre cestovanie do Vietnamu víza, ak ich pobyt nepresiahne 15 dní.

– Majitelia preukazu APEC Business Travel Card (ABTC) z členských krajín organizácie APEC nepotrebujú turistické víza, ak cestujú do Vietnamu na menej ako 60 dní.

– Vietnamské vstupné víza nie sú potrebné, ak cestujete na ostrov Phu Quoc. Cudzinci a vietnamskí občania, ktorí majú cudzinecký pas a vstupujú do Vietnamu medzinárodnou hraničnou bránou a následne cestujú na ostrov Phu Quoc a zostanú na tomto ostrove po obdobie menej než 30 dní taktiež nepotrebujú víza. Pas musí byť platný najmenej na obdobie 45 dní. Ak budú chcieť návštevníci po príchode na ostrov Phu Quoc cestovať do iných miest alebo zostať na ostrove viac než 30 dní, budú imigračné úrady zodpovedné za vydanie víz priamo na mieste.

– Vstupné vietnamské víza nie sú vyžadované pre zámorských Vietnamcov, ak prichádzajú na menej než 90 dní a majú certifikát o vízovej výnimke.

Tu uvádzame zoznam niektorých vízových výnimiek, ktoré by vás mohli zaujímať.

YOU MIGHT BE INTERESTED
Visit this link on mobile
Only from 6 USD/pp
Risky Free:
We charge service fee when your visa application is processed successfully.
Hassle-Free:
No passport send-off. No embassy queuing.
Fast:
Within 48 hours processing time.
Accessible:
100% online. Send and receive by email.
APPLY FOR VISA ON ARRIVAL VIETNAM
VietnamImmigration.com is a commercial website providing service for visa Vietnam and charge service fee. We are neither government website nor affiliated with embassy therefore our fee is higher than official fee from government.