Current time in Vietnam:
Slovak

Jednoduché kroky pre získanie vietnamských víz

Vietnam je pozoruhodná krajina husto pokrytá zeleňou, ktorá vás očarí scénickými cestičkami, krásnymi morskými zálivmi a fascinujúcim pobrežím. To je dôvod, prečo túto krajinu každoročne navštevuje veľké množstvo turistov. 

V prípade, že plánujete dovolenku alebo svadobnú cestu vo Vietname, je potrebné , aby ste pred odchodom získali víza. Ľudia, ktorí sa do Vietnamu pokúsia dostať bez víz, budú poslaní naspäť do domovskej krajiny.

Vízové a ostatné podmienky vstupu a odchodu z Vietnamu sa môžu pravidelne meniť, preto je vhodné pre získanie aktuálnych informácií kontaktovať vietnamskú ambasádu alebo konzulát. Zvyčajne sú k dispozícii štyri typy víz, tými sú turistické víza, študentské víza, pracovné víza a tranzitné víza. Turistické víza sú platné na obdobie 1 mesiaca, zatiaľ čo pracovné víza sú platné na obdobie 3 mesiacov a tranzitné víza iba na obdobie 5 dní. Študentské víza sa zvyčajne vybavujú po príchode.

Získať víza do Vietnamu je náročná úloha. Tu uvádzame niekoľko krokov, ktoré vám môžu pomôcť pri rýchlo získaní víz do Vietnamu.

  • Existujú dva spôsoby, ako môžete získať vietnamské víza. Prvým spôsobom je požiadať o víza na vietnamskej ambasáde/konzuláte vo vašej krajine. Ak sa vo vašej krajine nenachádza vietnamská ambasáda alebo konzulát, je potrebné vybrať si druhý spôsob, ktorým sú “víza prevzaté po príchode”.
  • Na rozdiel od minulosti už získanie víz nie je únavnou a časovo náročnou úlohou. Vďaka využitiu modernej techniky súčasnosti je spracovanie a získanie cestovných víz veľmi rýchle a jednoduché. Víza prevzaté po príchode alebo vopred vybavené víza sú najlepšou možnosťou pre turistov, ktorí majú málo času, nevedia nájsť vietnamskú ambasádu alebo nechcú svoj pas posielať poštou.
  • Pre spracovanie vašich víz je potrebné, aby ste najskôr vyplnili online prihláškový formulár a potvrdili informácie. Taktiež musíte s použitím bezpečnej platobnej metódy zaplatiť servisný poplatok.
  • V priebehu dvoch dní dostanete schvaľovací list prostredníctvom emailu. Pre nasadnutie na palubu lietadla je potrebné priniesť si vytlačený schvaľovací list a dve fotografie pasovej veľkosti.
  • Po príchode na medzinárodné letisko vo Vietname, je potrebné, aby ste ukázali váš schvaľovací list kontrole na letisku pri vízovej priehradke a tu taktiež musíte zaplatiť poplatok za kolok. Vietnamskí vízoví úradníci vám vaše vietnamské víza opečiatkujú na vašom pase v priebehu 10-15 minút.
YOU MIGHT BE INTERESTED
Visit this link on mobile
Only from 6 USD/pp
Risky Free:
We charge service fee when your visa application is processed successfully.
Hassle-Free:
No passport send-off. No embassy queuing.
Fast:
Within 48 hours processing time.
Accessible:
100% online. Send and receive by email.
APPLY FOR VISA ON ARRIVAL VIETNAM
VietnamImmigration.com is a commercial website providing service for visa Vietnam and charge service fee. We are neither government website nor affiliated with embassy therefore our fee is higher than official fee from government.