Current time in Vietnam:
Polish

Kto potrzebuje wizy do Wietnamu?

Tylko obywatele niektórych krajów mogą odwiedzić Wietnam bez konieczności posiadania wizy wjazdowej. Większość obywateli krajów ASEAN nie potrzebuje wizy na pobyt w Wietnamie na okres 30 dni. Japonia, Korea Południowa, Szwecja, Norwegia, Dania, Rosja, Finlandia, Białoruś, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania posiadaczy paszportów dla wizyt 15 dni na maksimum. Wszyscy pozostali obywatele muszą otrzymać wizę przed przyjazdem do Wietnamu (wietnamskie wizy wydane przed przyjazdem przez konsulat lub ambasadę Wietnamu) lub posiadać wstępnie zatwierdzoną wizę (która odbierana jest po przylocie na lotnisko w Wietnamie).

Poniżej znajdują się dodatkowe informacje dotyczące wyjątków wizowych, o których powinniście wiedzieć:

– Obywatele posiadający paszport następujących krajów:Tajlandia, Indonezja, Singapur, Malezja, Kambodża, Laos nie potrzebują wizy, odwiedzając Wietnam na mniej niż 30 dni.
– Filipiny nie potrzebują wizy na pobyt w Wietnamie krótszy niż 21 dni.
– Brunei nie potrzebują wizy na pobyt w Wietnamie krótszy niż 15 dni.
– Myanmar nie potrzebują wizy na pobyt w Wietnamie krótszy niż 14 dni.
– Japonia, Korea Południowa, Szwecja, Norwegia, Dania, Rosja, Finlandia, Białoruś, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania posiadaczy paszportów dla wizyt 15 dni na maksimum.
– Posiadacze karty APEC Business Travel Card będący członkiem APEC (Układu o Współpracy Ekonomicznej Azji i Pacyfiku) nie potrzebują wizy na pobyt w Wietnamie krótszy niż 60 dni.

– Wiza wjazdowa do Wietnamu nie jest wymagana przy podróży na wyspę Phu Quoc (Wietnam). Obcokrajowcy i osoby narodowości wietnamskiej posiadające zagraniczny paszport, wjeżdżający do Wietnamu przez międzynarodowe przejście graniczne i później udający się na wyspę Phu Quoc, przebywając później na niej mniej niż 30 dni będą również zwolnieni z ubiegania się o wizę wietnamską. Paszport musi być ważny przez przynajmniej 45 dni. Po przybyciu na wyspę Phu Quoc, jeśli odwiedzający chcą podróżować do innych miejsc lub przebywać na wyspie przez więcej niż 30 dni, wydział imigracji będzie odpowiedzialny za wydanie wizy bezpośrednio na miejscu.

– Wietnamska wiza wjazdowa nie jest wymagana dla Wietnamczyków zza granicy jeśli ich pobyt trwa mniej niż 90 dni i posiadają świadectwo zwolnienia z obowiązku wizowego.

Wszyscy inni obywatele są zobowiązani do uzyskania wizy wjazdowej Wietnam (wydane przed wyjazdem przez lokalnych konsulatach lub ambasadach) lub wstępnie zatwierdzone listu do podnoszenia wizy wjazdowej (wydaną w dniu przyjazdu w Wietnamie na lotniskach międzynarodowych) na lotnisku. Obie są dostarczane przed przyjazdem do kraju.

YOU MIGHT BE INTERESTED
Visit this link on mobile
Only from 6 USD/pp
Risky Free:
We charge service fee when your visa application is processed successfully.
Hassle-Free:
No passport send-off. No embassy queuing.
Fast:
Within 48 hours processing time.
Accessible:
100% online. Send and receive by email.
APPLY FOR VISA ON ARRIVAL VIETNAM
VietnamImmigration.com is a commercial website providing service for visa Vietnam and charge service fee. We are neither government website nor affiliated with embassy therefore our fee is higher than official fee from government.