Current time in Vietnam:
Polish

Wietnam: przystępny cenowo, przyjemny cel podróży

Chociaż atrakcyjny przez cały rok, Wietnam jest szczególnie popularny w lipcu i w sierpniu, kiedy hotele na wybrzeżu stają się przepełnione i mogą podnieść swoje ceny nawet o 50%. Loty do Wietnamu można znaleźć po świetnej cenie. W momencie pisania, bilet w obie strony z Warszawy do Ho Chi Minh (dawniej Sajgon) kosztował w granicach 2000 PLN.

W Wietnamie możesz podróżować pociągami z klimatyzacją. Samoloty są szybsze i często można znaleźć takie poniżej 100 USD – a czasami jeszcze taniej, jeśli zostaną zarezerwowane z wyprzedzeniem. Na krótkie lub dłuższe wycieczki świetnie nadają się wygodne autobusy oferowane przez biura podróży, których cena zbliżona jest do biletów w autobusach lokalnych. Poruszanie się taksówką w miastach jest tanie oraz wygodne. Można też ułatwić sobie zadanie wynajmując samochód z kierowcą, co czyni tutaj wielu podróżnych.

Możesz znaleźć wygodne pokoje w hotelu w granicach 50-80 USD za noc. Darmowe Wi-Fi to już standard. Ciesz się masażem za mniej niż 20 USD w jednym ze znakomitych spa. Jadaj w restauracjach za około 10 USD lub spróbuj jeszcze tańszego jedzenia ulicznego, takiego jak przepyszne pho, czy banh mi.

Skuszony? Przygody w mieście oraz niezwykłe piękno czekają na Ciebie

Sajgon, inaczej Ho Chi Minh City, będzie prawdopodobnie Twoim punktem przyjazdu. To tam znajdziesz słynny targ Ben Thanh. Zanim wybierzesz się na zakupy, zapytaj się w swoim hotelu o przybliżone ceny, abyś miał pewne pojęcie o jaką cenę możesz się targować, jeśli szukasz czegoś wyjątkowego. Stolica kraju, Hanoi, to następne miasto pełne energii, znane z czarującej Starej Dzielnicy, muzeów i świątyń. Na południowy zachód od Hanoi znajduje się Park Narodowy Cuc Phuong, który jest domem dla langurów, cywet i leopardów.

Zapierająca dech w piersiach Hang Son Doong, najprawdopodobniej największa na świecie jaskinia dostępna dla zwiedzających, znajduje się w Parku Narodowym Phong Nha-Ke Bang, podczas gdy piękna historyczna perła Hoi An to następna popularna atrakcja – urzekające miasteczko idealne do pieszego zwiedzania, w którym możemy znaleźć tradycyjnych krawców, kawiarenki na świeżym powietrzu oraz urocze widoczki nad brzegiem rzeki.

Pomyśl też o wycieczce łodzią w Delcie Mekongu oraz o jej pływających targach. Podziwiaj misternie zaprojektowane pagody. Resort morski Nha Trang jest mekką dla nurków, nie można też przeoczyć tarasów ryżowych w Dolinie Muong Hoa. Z chęcią ofiarujemy Ci więcej wskazówek, w zależności od Twoich zainteresowań i budżetu.

Pozwól nam sobie pomóc z wizą do Wietnamu

Co jest wymagane do tego, by odwiedzić Wietnam? Przede wszystkim nie potrzebujesz żadnych szczepionek. To, co będzie niezbędne, to paszport, który jest ważny przez przynajmniej sześć miesięcy oraz posiadający jedną pustą stronę na wklejenie wizy. Będziesz potrzebować też wizę.

Wietnam autoryzuje pewne agencje – włączając naszą – do aranżowania wizy „on arrival”. Dzięki temu nie musisz udawać się do ambasady. Nie ma potrzeby wysyłania dokumentów – możesz złożyć wniosek o pobyt na jeden, trzy, sześć lub dwanaście miesięcy, z możliwością jednorazowego lub wielokrotnego wjazdu. Ta prosta metoda polega na bezpiecznym złożeniu wniosku online za przystępną cenę poprzez system płatniczy, który zapewne już znasz i stosujesz. Potrzebujesz też promesę wizową, która zostanie przysłana na Twój adres e-mail w ciągu trzech dni roboczych (możesz też wybrać tryb pilny, aby przyspieszyć proces). Odbierzesz wizę na lotnisku międzynarodowym już po przylocie. Będziesz mieć przy sobie dwa zdjęcia paszportowe, formularz wjazdu i wyjazdu oraz pieniądze na opłatę stemplową na lotnisku. Możemy pomóc Ci w rozważeniu tej opcji, abyś upewnił się, że najlepiej spełnia ona Twoje oczekiwania.

Na koniec, obywatele Polski oraz 45 innych krajów są uprawnieni do składania wniosku online za pomocą strony internetowej Urzędu Imigracyjnego Wietnamu, aby otrzymać e-wizę jednokrotnego wjazdu na wycieczki 30-dniowe lub krótsze. E-wiza jest zazwyczaj wydawana w przeciągu trzech dni roboczych, po tym jak złożony zostanie wniosek oraz dokonana opłata. Następnie należy wydrukować wizę oraz okazać ją na lotnisku w Wietnamie. Możemy pomóc Ci w prześledzeniu kroków w procesie aplikacyjnym o e-wizę, abyś przekonał się czy jest to dla Ciebie najbardziej odpowiednia opcja.

Wietnam wita turystów oraz z przyjemnością wydaje wizy. A nasze usługi – miejscowa wiedza oraz system wsparcia – mogą pomóc Ci w całym tym procesie. Będziemy Cię informować na bieżąco, umożliwiając Ci śledzenie procesu aplikacyjnego.

Zatem pozwól nam ułatwić zdobycie wizy oraz uprzyjemnić Twoją wizytę. Staramy się spełnić, a nawet przewyższyć Twoje oczekiwania związane ze znakomitą obsługą klienta.

YOU MIGHT BE INTERESTED
Visit this link on mobile
Only from 6 USD/pp
Risky Free:
We charge service fee when your visa application is processed successfully.
Hassle-Free:
No passport send-off. No embassy queuing.
Fast:
Within 48 hours processing time.
Accessible:
100% online. Send and receive by email.
APPLY FOR VISA ON ARRIVAL VIETNAM
VietnamImmigration.com is a commercial website providing service for visa Vietnam and charge service fee. We are neither government website nor affiliated with embassy therefore our fee is higher than official fee from government.