Current time in Vietnam:
Polish

Metody uzyskania wietnamskiej wizy dla obywateli Polski

Obywatele Polski muszą posiadać wizę, by móc wejść na teren Wietnamu. Polscy posiadacze paszportu mają dwie możliwości uzyskania wizy do Wietnamu: poprzez aplikowanie w ambasadzie Wietnamu lub aplikując przez internet o możliwość odbioru wizy po przylocie do Wietnamu.

  1. Osoby, które chcą aplikować o wizę przez Ambasadę muszą wziąć ze sobą oryginalny polski paszport, 2 zdjęcia do paszportu, następnie muszą wypełnić zapewniany w ambasadzie formularz zgłoszeniowy do wizy i opłacić gotówką (dolary amerykańskie) koszty wyrobienia wizy.

Zgłoszenie w ambasadzie realizowane jest przynajmniej od 4 do 5 dni roboczych, zanim aplikujący otrzyma wizę; ta metoda dostępna jest dla wszystkich podróżujących i jest zalecana dla podróżujących drogą lądową i morską.

Poniżej zamieściliśmy dane kontaktowe ambasady Wietnamu w Polsce:

RESOROWA 36, 02-956 Warszawa, Polska

Prefiks: 0048 – 22            Telefon: 6516098             Faks: 6516095

Recepcja: 6516098/wew. 13        Wydział Konsularny: 6516098/ wew. 10

Email: office@ambassadawietnamu.org    Strona internetowa: https://vnembassy-warsaw.mofa.gov.vn/

  1. Aplikuj o wizę przez internet, by odebrać wizę po przylocie na lotnisku w Wietnamie

Aplikowanie przez internet jest najprostszą i najszybszą metodą dla obywateli Polski. Aby aplikować o wietnamską wizę po przylocie, potrzebujesz: skan paszportu, połączenie z Internetem, email do komunikacji; następnie musisz wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy i zapłacić za obsługę (pamiętaj jeszcze o opłacie skarbowej, którą wpłacisz dopiero przy odbiorze wizy po przylocie).

Po zapłacie musisz poczekać aż list akceptacyjny do wizy zostanie wysłany na Twój adres email. Ten list umożliwi Ci lot do Wietnamu. Bez niego nie ma możliwości wejścia na pokład samolotu lecącego do Wietnamu.

Po przybyciu na lotnisko w Wietnamie, masz obowiązek przedstawić: oryginalny polski paszport, kopię otrzymanego listu akceptacyjnego, 2 zdjęcia do paszportu, które będą załączone do formularza zgłoszeniowego do wizy oraz gotówkę w USD, na opłatę skarbową na lotnisku.

Uzyskanie listu akceptacyjnego zajmuje 1 – 2 dni robocze, a odebranie wizy po przylocie zajmuje około 15 minut.

YOU MIGHT BE INTERESTED
Visit this link on mobile
Only from 6 USD/pp
Risky Free:
We charge service fee when your visa application is processed successfully.
Hassle-Free:
No passport send-off. No embassy queuing.
Fast:
Within 48 hours processing time.
Accessible:
100% online. Send and receive by email.
APPLY FOR VISA ON ARRIVAL VIETNAM
VietnamImmigration.com is a commercial website providing service for visa Vietnam and charge service fee. We are neither government website nor affiliated with embassy therefore our fee is higher than official fee from government.