Current time in Vietnam:
Polish

Informacje i procedury związane z pozyskaniem wizy w ambasadzie Wietnamu w Polsce

Stosunki dyplomatyczne między Wietnamem a Polską zostały zapoczątkowane 2 kwietnia 1950. Dzięki obecności ambasady Wietnamu w Polsce, polscy obywatele, którzy chcą ubiegać się o wizę, by wyjechać do Wietnamu w celach rekreacyjnych lub biznesowych, mogą aplikować o wietnamską wizę w ambasadzie Wietnamu w Warszawie.

Aplikowanie w ambasadzie wymaga osobistego stawienia się w ambasadzie, wraz z oryginalnym paszportem, dwoma zdjęciami do paszportu (4 x 6 cm) i gotówką w USD, co umożliwi rozpoczęcie realizacji procedury. Następnie należy dokładnie i uważnie wypełnić otrzymany w ambasadzie formularz. Po złożeniu zgłoszenia, aplikujący powinien otrzymać wizę w ciągu maksymalnie 5 dni, w tym okresie aplikujący jest zobligowany do częstego odwiedzania ambasady w celu sprawdzenia statusu wizy. Przed uzyskaniem wizy aplikujący musi więc wykazać się cierpliwością i mieć trochę wolnego czasu. Zaletą tego procesu jest fakt, że aplikujący opuszcza ambasadę z ostemplowaną wizą.

Przed zaplanowaniem podróży warto sprawdzić ważność paszportu; paszport powinien być ważny od przynajmniej sześciu miesięcy przed datą planowanej podróży, a do tego mieć jedną lub dwie puste strony na wizę.

Skonsultuj się z urzędnikami ambasady, by dowiedzieć się jak aplikować o wizę i dokładnie poznać procedury, według których należy postępować przy aplikowaniu o wietnamską wizę. Nasze biura dostępne są w godzinach roboczych, oferujemy pomoc i informacje, można się z nami skontaktować korzystając z poniższych danych:

Ambasada Wietnamu w Polsce

Adres: ul. Resorowa 36, 02-956 Warszawa

Prefiks: 0048 – 22

Telefon: 651 60 98

Faks: 651 60 95

Recepcja: 6516098/wew. 13

—-

Wydział Konsularny: 651 60 98/ wew. 10

E-mail: vnemb.poland@yahoo.com;

vnemb.pl@mofa.gov.vn

1/Ambasada:

Godziny Otwarcia: od poniedziałku do piątku

08:30 – 12:00 | 13:30 – 17:30

Ambasada jest zamknięta zarówno w święta wietnamskie, jak i polskie

2/Wydział Konsularny: (Wizy, Paszporty, Usługi Notarialne, itp.)

Godziny Otwarcia: Od poniedziałku do środy | 09:00 – 12:00

Inną opcją ubiegania się o wizę do Wietnamu jest aplikacja online. Kliknij tutaj, aby złożyć wniosek o wizę do Wietnamu online.

YOU MIGHT BE INTERESTED
Visit this link on mobile
Only from 6 USD/pp
Risky Free:
We charge service fee when your visa application is processed successfully.
Hassle-Free:
No passport send-off. No embassy queuing.
Fast:
Within 48 hours processing time.
Accessible:
100% online. Send and receive by email.
APPLY FOR VISA ON ARRIVAL VIETNAM
VietnamImmigration.com is a commercial website providing service for visa Vietnam and charge service fee. We are neither government website nor affiliated with embassy therefore our fee is higher than official fee from government.