Current time in Vietnam:
Polish

3 proste sposoby na zdobycie wizy do Wietnamu

Niezależnie od tego, czy podróżujesz do obcego kraju po raz pierwszy, czy odwiedzasz go regularnie, ostatnią rzeczą, o którą chciałbyś się martwić jest wiza. Na szczęście istnieją obecnie trzy sposoby na otrzymanie wizy do Wietnamu.

Po pierwsze, możesz ubiegać się o wizę poprzez Ambasadę Socjalistycznej Republiki Wietnamu. Ten wybór nadaje się dla osób, które mają możliwość planowania, ponieważ proces ten wiąże się z określonym czasem oczekiwania. Podróżni, którzy wybierają tę metodę, będą musieli dostarczyć cztery rzeczy do ambasady; osobiście, albo za pomocą poczty.

Pierwszym elementem jest wypełniony formularz aplikacyjny, który możesz znaleźć na stronie Ambasady Wietnamu. Formularz musi zostać wypełniony online, a następnie wydrukowany i podpisany. Należy też załączyć do wniosku zdjęcie paszportowe. Formularz online jest bardzo szczegółowy, a na jego wypełnienie mamy ograniczony czas, dlatego upewnij się, że posiadasz w zanadrzu 15 minut niezakłóconego niczym czasu, aby móc poprawnie wypełnić dokument.

Drugim elementem, jaki będziesz musiał złożyć w ambasadzie, jest Twój oryginalny paszport, który musi być ważny przez przynajmniej jeden miesiąc już po opuszczeniu Wietnamu.

Trzecim elementem procesu przyznawania wizy są oczywiście opłaty. Będą one musiały zostać uiszczone za pomocą przekazu pieniężnego lub czeku gotówkowego, jeśli składasz wniosek pocztą, ale jeśli ubiegasz się o wizę osobiście, możesz zapłacić kartą kredytową.

Ostatnia rzecz, którą musisz dostarczyć w ambasadzie to opłacona z góry koperta zwrotna. Jeśli składasz wniosek osobiście, możesz pominąć ten krok.

Jeżeli szukasz bardziej bezpośredniej drogi do otrzymania wietnamskiej wizy, istnieją jeszcze dwie możliwości. Na początku 2017 roku Urząd Imigracyjny Wietnamu zaczął akceptować wnioski o e-wizy na pobyt nieprzekraczający 30 dni oraz z możliwością jednokrotnego przekroczenia granicy. Procedura ta wymaga zdjęcia paszportowego w wersji elektronicznej oraz oryginalnego paszportu. Ta metoda na zdobycie wizy jest najprostszą dla podróżnych zaznajomionych z internetem i planujących krótki wyjazd, który najprawdopodobniej nie ulegnie przedłużeniu.

Trzecim oraz ostatnim sposobem na zdobycie wizy jest zrobienie tego po przybyciu na lotnisko w Wietnamie. Chociaż początkowo może to zabrzmieć jak logiczny wybór dla osób planujących wyjazd w ostatnim momencie, należy jednak wcześniej dokonać pewnych przygotowań. Aby skutecznie zastosować tę metodę, będziesz musiał zdobyć promesę wizową od Urzędu Imigracyjnego Wietnamu. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, oszczędzisz sobie kłopotu składania wniosku online oraz czekania, aż ambasada zakończy procedurę przyznawania wizy. Metoda wizy „on arrival” oferuje również większą elastyczność, jeśli chodzi o długość pobytu czy liczbę wjazdów, co może okazać się dość przydatne.

Jakiejkolwiek metody byś nie wybrał podczas ubiegania się o wizę do Wietnamu, istnieją trzy ważne rzeczy, o których powinieneś pamiętać:

  • Każda z nich wymaga nieco planowania. Twoja wiza to nie drobny szczegół, który możesz pominąć, dlatego nie warto z tym zwlekać.
  • Potrzebujesz aktualnego zdjęcia paszportowego. Jeśli nie jesteś pewien w jaki sposób będziesz ubiegać się o wizę, najlepiej posiadać zarówno papierowe zdjęcie, jak i jego wersję elektroniczną.
  • Każda procedura wymaga ważnego, oryginalnego paszportu.

Pamiętaj, że ostrożne planowanie jest kluczem do udanej oraz bezstresowej podróży. Wybierając metodę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, już wkrótce będziesz w drodze do zachwycającego Wietnamu!

YOU MIGHT BE INTERESTED
Visit this link on mobile
Only from 6 USD/pp
Risky Free:
We charge service fee when your visa application is processed successfully.
Hassle-Free:
No passport send-off. No embassy queuing.
Fast:
Within 48 hours processing time.
Accessible:
100% online. Send and receive by email.
APPLY FOR VISA ON ARRIVAL VIETNAM
VietnamImmigration.com is a commercial website providing service for visa Vietnam and charge service fee. We are neither government website nor affiliated with embassy therefore our fee is higher than official fee from government.