Current time in Vietnam:
Czech

Kdo potřebuje víza do Vietnamu?

Pouze občané vybraných zemí mohou navštívit Vietnam bez vstupních víz. Většina obyvatel zemí, které jsou členy organizace ASEAN nepotřebuje pro návštěvu do 30 dní víza. Občané zemí Korea, Japonsko, Norsko, Dánsko, Finsko, Švédsko, Finsko a Rusko nepotřebují víza, pokud jejich návštěva Vietnamu netrvá déle než 15 dní.  Občané všech ostatních zemí musí před vstupem do Vietnamu získat víza (vietnamská víza před odjezdem vydávají vietnamské ambasády a konzuláty) nebo schvalovací dopis pro vietnamská víza (víza vydaná po příjezdu na vietnamské mezinárodní letiště), který se dodává před příchodem do Vietnamu.

Následující země jsou výjimkami pro udělení víz:

– – Thajsko, Malajsie, Singapur, Indonésie,  Kambodžaa Laos. Majitelé pasů těchto zemí nepotřebují pro cestování do Vietnamu víza, pokud jejich pobyt nepřekročí 30 dnů, Filipíny nepotřebují pro cestování do Vietnamu víza, pokud jejich pobyt nepřekročí 21 dnů, Brunej nepotřebují pro cestování do Vietnamu víza, pokud jejich pobyt nepřekročí 15 dnů, Myanmar nepotřebují pro cestování do Vietnamu víza, pokud jejich pobyt nepřekročí 14 dnů.

– Jižní Korea, Japonsko, Norsko, Dánsko, Švédsko, Finsko a Rusko. Majitelé pasů těchto zemí nepotřebují pro cestování do Vietnamu víza, pokud jejich pobyt nepřekročí 15 dnů.

– Majitelé průkazu APEC Business Travel Card (ABTC) z členských zemí organizace APEC nepotřebují turistická víza, pokud cestují do Vietnamu na méně než 60 dní.

– Vietnamská vstupní víza nejsou nutné, pokud cestujete na ostrov Phu Quoc. Cizinci a vietnamští občané, kteří mají cizinecký pas a vstupují do Vietnamu mezinárodní hraniční bránou a následně cestují na ostrov Phu Quoc a zůstanou na tomto ostrově po dobu méně, než 15 dní také nepotřebují víza. Pas však musí být platný nejméně na dobu 45 dnů. Pokud budou chtít návštěvníci po příjezdu na ostrov Phu Quoc cestovat do jiných měst nebo zůstat na ostrově více než 15 dní, budou imigrační úřady odpovědné za vydání víz přímo na místě.

– Vstupní vietnamská víza nejsou vyžadovány pro zámořské Vietnamce, pokud přicházejí na méně než 90 dní a mají certifikát o vízové ​​výjimce.

Tu uvádíme seznam některých vízových výjimek, které by vás mohly zajímat.

YOU MIGHT BE INTERESTED
Visit this link on mobile
Only from 6 USD/pp
Risky Free:
We charge service fee when your visa application is processed successfully.
Hassle-Free:
No passport send-off. No embassy queuing.
Fast:
Within 48 hours processing time.
Accessible:
100% online. Send and receive by email.
APPLY FOR VISA ON ARRIVAL VIETNAM
VietnamImmigration.com is a commercial website providing service for visa Vietnam and charge service fee. We are neither government website nor affiliated with embassy therefore our fee is higher than official fee from government.