Current time in Vietnam:
Czech

Možnosti jak získat vietnamské vízum v Česku

Pokud jste držitelem českého cestovního pasu a plánujete cestovat do Vietnamu za obchodem nebo zábavou, pak si musíte opatřit vietnamské vízum. Abyste zjistili, zda potřebujete pro vstup do Vietnamu vízum nebo ne, přečtěte si prosím“seznam zemí s omezením vietnamských víz” pro nejnovější informace.

Držitel českého cestovního pasu má dvě možnosti, jak zažádat o vietnamské vízum: 1/ Přihlaste se online a zažádejte si o e-vízum nebo doklad o schválení žádosti o vízum, které si vyzvednete na letišti při příjezdu do Vietnamu NEBO 2/ navštívit německou ambasádu v Praze [Prague], Česko, a o vízum zažádat tam.

1/ Nejdostupnější a nejsnazší způsob, jak získat vietnamské vízum: e-vízum nebo vízum při příjezdu.

Držitelé českého cestovního pasu jsou oprávněni žádat o e-vízum. Můžete zažádat online, my se postaráme o vše ostatní a pošleme vám odkaz, na kterém si stáhnete své-vízum. E-vízum má platnost 30 dní a opravňuje k jednomu vstupu do země.

V případě, že chcete vízum pro více vstupů do země, nebo chcete zůstat déle, než 30 dní, vyberte si prosím jiný typ víza, který je uveden ve formuláři, a pak si vízum vyzvedněte při příjezdu v kanceláři pro vydávání víz, na příslušném mezinárodním letišti po přistání ve Vietnamu.

Kroky jsou následující:

  • Jděte na www.vietnamimmigration.com a vyplňte formulář se žádostí
  • Potvrďte a zaplaťte poplatek.
  • Počkejte 1-2 pracovní dny, během kterých emailem obdržíte vaše e-vízum nebo doklad o schválení žádosti o vízum. Vytiskněte si kopii, kterou ukážete při vstupu na palubu letadla a později při vyzvednutí víza.

Při příjezdu na vietnamské mezinárodní letiště uvidíte Imigrační kancelář, kde se víza při příjezdu vydávají. Kancelář pro vydávání víz se nachází před kontrolou cestovních pasů. Jděte tam, ukažte svůj cestovní pas a doklad o schválení žádosti o vízum, počkejte, až vás zavolají k zaplacení kolku, a do cestovního pasu dostanete razítko s vízem.

Prosíme pozor: držitelé e-víza mohou jít přímo k pasové kontrole a vyzvednout si kolek pro vstup na 30 dní. Není zapotřebí platit žádný další poplatek nebo navštívit kancelář pro vydávání víz. Pro další typy víz musíte jít do kanceláře pro vydávání víz, než postoupíte k pasové kontrole.

2/ Žádost o vízum na vietnamské ambasádě v Praze [Prague], Česko.

Žádost o vízum na vietnamské ambasádě v Praze vyžaduje, aby se držitel českého cestovního pasu osobně dostavil a přinesl s sebou platný pas přímo na sídlo ambasády v Praze [Prague], Česko.

Proces žádosti o vízum na ambasádě zpravidla zabere 4 až 5 pracovních dní. Kontaktujte prosím ambasádu předem, abyste si domluvili schůzku, protože konzulární oddělení je pro žadatele o vízum otevřeno jen 1-2 dny v týdnu.

Níže jsou informace o vietnamské ambasádě v Praze [Prague], Česko.

Adresa : Plzenská 214, Praha 5, 150 00 – Czech Republic

Telefon : (420) 257 211 540 – Konzul: 224 922 074

Fax : (420) 257 211 792 – Konzul: 224 916 488

Email : dsqvietnamcz@yahoo.com

YOU MIGHT BE INTERESTED
Visit this link on mobile
Only from 6 USD/pp
Risky Free:
We charge service fee when your visa application is processed successfully.
Hassle-Free:
No passport send-off. No embassy queuing.
Fast:
Within 48 hours processing time.
Accessible:
100% online. Send and receive by email.
APPLY FOR VISA ON ARRIVAL VIETNAM
VietnamImmigration.com is a commercial website providing service for visa Vietnam and charge service fee. We are neither government website nor affiliated with embassy therefore our fee is higher than official fee from government.