Current time in Vietnam:
Czech

Potřebují čeští občané vízum pro vstup do Vietnamu?

Držitelé českých cestovních pasů potřebují pro vstup do Vietnamu vízum.

V České Republice se nachází vietnamská ambasáda, takže čeští občané mají dvě možnosti, jak zažádat o vietnamská víza: 1/ Zažádat si online pro e-vízum nebo doklad o schválení žádosti o vízum, abyste získali vízum při příjezdu NEBO 2/ Navštívit vietnamskou ambasádu a zažádat si o vízum tady.

Možnost 1: Zažádejte si online pro e-vízum nebo doklad o schválení žádosti o vízum, abyste si vyzvedli vízum při příjezdu do Vietnamu.

Držitelé českých cestovních pasů mohou žádat o elektronické vízum. Můžete si zažádat online, my se postaráme o vyřízení a pošleme vám odkaz ke stažení vašeho elektronického víza. E-vízum má platnost 30 dní, a stačí na jeden vstup do země.

V případě, že chcete vízum pro více vstupů do země, nebo chcete zůstat déle, než 30 dní, vyberte si prosím jiný typ víza, který je uveden ve formuláři, a pak si vízum vyzvedněte při příjezdu v kanceláři pro vydávání víz, na příslušném mezinárodním letišti po přistání ve Vietnamu.

Kroky jsou následující:

  • Jděte na www.vietnamimmigration.com a vyplňte formulář
  • Potvrďte a zaplaťte poplatek.
  • Počkejte 1-2 pracovní dny, během kterých obdržíte email se svým e-vízem nebo doklad s potvrzením žádosti o vízum. Vytiskněte si kopii, abyste ji ukázali při vstupu na palubu letadla a při vyzvednutí víza při příjezdu.

Při příjezdu na vietnamské mezinárodní letiště uvidíte Imigrační kancelář, kde se víza při příjezdu vydávají. Kancelář pro vydávání víz se nachází před kontrolou cestovních pasů. Jděte tam, ukažte svůj cestovní pas a doklad o schválení žádosti o vízum, počkejte, až vás zavolají k zaplacení kolku, a do cestovního pasu dostanete razítko s vízem.

Prosíme pozor: držitelé e-víza mohou jít přímo k pasové kontrole a vyzvednout si kolek pro vstup na 30 dní. Není zapotřebí platit žádný další poplatek nebo navštívit kancelář pro vydávání víz. Pro další typy víz musíte jít do kanceláře pro vydávání víz, než postoupíte k pasové kontrole.

Možnost 2 : Kontaktujte vietnamskou ambasádu a získejte vízum předem.

Zažádat o vízum na ambasádě je možnost, kterou většina lidí, žijících v České republice dobře zná. K návštěvě potřebujete platný český pas, 2 pasové fotografie, hotovost v dolarech na zpracování žádosti, a vyplněný formulář s žádostí o vízum se všemi požadovanými osobními údaji a podrobnostmi o plánované cestě. To odevzdáte konzulárnímu úředníkovi na ambasádě, a proces může začít. Obvykle zpracování trvá 4 až 5 pracovních dní, než bude vízum na ambasádě připraveno.

Pokud potřebujete navštívit naši kancelář pro jakoukoliv konzultaci nebo asistenci, použijte prosím kontaktní informace, uvedené níže;

Vietnamská ambasáda v Praze [Prague], Česká Republika

Plzenská 214, Praha 5, 150 00 – Česká Republika

Phone:  (420) 257 211 540 – Konzulát: 224 922 074

Fax: (420) 257 211 792 – Konzulát: 224 916 488

Email: dsqvietnamcz@yahoo.com

Web: https://vnembassy-praha.mofa.gov.vn/

Užitečné poznámky :

Vždy si raději zkontrolujte platnost svého pasu, se kterým hodláte cestovat, protože by měl být platný nejméně 6 měsíců a mít alespoň 2 prázdné stránky na vízum.

Pokud máte problémy s obdržením e-víza nebo dokladu o schválení žádosti o vízum přes email, neváhejte se na nás obrátit na emailové adrese info@vietnamimmigration.com, kde vám rychle odpovíme.

YOU MIGHT BE INTERESTED
Visit this link on mobile
Only from 6 USD/pp
Risky Free:
We charge service fee when your visa application is processed successfully.
Hassle-Free:
No passport send-off. No embassy queuing.
Fast:
Within 48 hours processing time.
Accessible:
100% online. Send and receive by email.
APPLY FOR VISA ON ARRIVAL VIETNAM
VietnamImmigration.com is a commercial website providing service for visa Vietnam and charge service fee. We are neither government website nor affiliated with embassy therefore our fee is higher than official fee from government.